Wersja archiwalna 2010-12-29 14:52:54
Rościszewo, dnia 28.12.2010 r.
dot: postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia p.n.: „BUDOWA HALI SPORTOWEJ WRAZ Z ZAPLECZEM SANITARNO-SOCJALNYM PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁUKOMIU DZIAŁKA NR 143/1”
Stosownie do art. 38 ust. 1 Ustawy - Pzp z dnia 29.01.2004 r. , Zamawiający zamieszcza odpowiedzi na zgłoszone zapytania :
Pytanie 1: Wyjaśnienie i uzupełnienie n/w wątpliwości:
I. Roboty budowlane:
1. Brak przedmiaru na obsypanie ścian fundamentowych
2. Brak przedmiaru na ściany fundamentowe z bloczków betonowych gr. 24 cm
3. W poz. 48 za mały przedmiar na wykonanie izolacji p. wilgociowej dwoma warstwami papy na lepiku
4. W poz. 55 za mały przedmiar na ściany budynku jednokondygnacyjnego z betonu komórkowego gr. 24 cm (hala)
5. Brak przedmiaru na obudowanie kominów wykonanie czapek na kominach (łącznik socjalny)
6. W poz. 58 za mały przedmiar ułożenia nadproży prefabrykowanych
7. W poz. 62 za mały przedmiar na wykonanie kanałów wentylacyjnych
8. W elemencie „DACH” – pokrycie dachowe, HALA – brak przedmiaru na montaż klocka 8x18 na końcach dachu, brak przedmiaru na obróbki blacharskie – pas podrynnowy
9. W przedmiarze poz. 66 – brak określenia rodzaju blachy fałdowanej (ocynkowana czy powlekana)
10. W poz. 94 są tylko obróbki blachy okapowej, brak obróbek pasa nadrynnowego, obróbek kominów i obróbek połączenia dachu z ścianą hali
11. W elemencie „STOLARKA OKIENNA” przedmiar na stolarkę okienną jest za mały w stosunku do zestawienia stolarki w projekcie budowlanym
12. Brak przedmiaru na posadzkę cementową zaplecza socjalnego piętra
13. W elemencie „CHODNIKI ZEWNĘTRZNE” w przedmiarach na poszerzenie koła z polbruku z promienia 10 na 11 m, przedmiary są zdecydowanie za małe
14. Z jakiej blachy należy wycenić obróbki blacharskie i rynny (ocynkowana czy powlekana)
15. W poz. 103 przyjęto pokrycie papą termozgrzewalną jednowarstwowo – czy na pewno jednowarstwowe, proszę o podanie parametrów papy.
● odpowiedź:
Pytanie 1- 13
• odpowiedź
Przypominamy , że zgodnie z Rozdziałem IV p. II SIWZ załączone przedmiary robót mają jedynie charakter informacyjny, nie są obligatoryjne dla Wykonawcy (w zakresie ilości robót i podstaw wyceny) i mogą być traktowane tylko jako pomocnicze.
Winny być sprawdzone i ewentualnie skorygowane na podstawie analizy dokumentacji projektowej i dokonanej wizji lokalnej obiektu.
Pytanie 14
Z jakiej blachy należy wycenić obróbki blacharskie i rynny ( ocynkowane czy powlekane )
• odpowiedź - blacha powlekana
Pytanie 15
W poz. 103 (przedmiaru) przyjęto pokrycie papą termozgrzewalną, jednowarstwowo – czy na pewno jednowarstwowa , proszę o podanie parametrów papy.
• odpowiedź
zgodnie z projektem budowlano-wykonawczym rys. 6 - papa termozgrzewalna
dwuwarstwowo
Pytanie 2 : W związku z niejasnościami wynikającymi z różnic między przedmiarem robót a projektem, oraz pomyłkami w przedmiarze robót zwracamy się z prośbą o odpowiedź na niżej wymienione pytania:
II. Branża budowlana
1. Brak w przedmiarze robót zasypania wykopów. Czy, o jeśli tak to ile należy przyjąć do wyceny?
2. Poz. 62 przedmiaru robót. W pozycji przyjęto 18,00 m przewodów wentylacyjnych prosimy o uściśli jakie pustaki wentylacyjne przyjąć?
3. Poz. 66 przedmiaru robót. Prosimy o określenie, jakiej grubości blachę trapezową T55 przyjąć do wyceny?
4. Poz. 101 i 102 przedmiaru robót. Prosimy o uszczegółowienie jaki i jakiej grubości styropian należy przyjąć w tych pozycjach?
5. W poz. 115, 116, 124 i 125 przyjęto złą ilość nie zmieniając przedmiaru z m2 ma m3. Jakie ilości należy przyjęć w tych pozycjach?
6. W poz. 120 i 121 przyjęto warstwy wyrównawcze pod posadzki z zaprawy cementowej ogółem gr. 30 mm. Wg projektu należy przyjąć wykonanie płyty betonowej z betonu B-20 gr. 10 cm. Jakiej grubości podkład należy przyjąć do wyceny i z czego?
7. Poz. 130 przedmiaru robót przewiduje wykonanie warstwy wyrównawczej gr. 20 mm. Wg projektu należy wykonać wyrównawczą gr. 10 mcm. Jakiej grubości warstwę wyrównawczą należy przyjąć do wyceny?
8. Przedmiar robót nie uwzględnia okładzin i cokolików schodów wewnętrznych. Ile i z czego należy przyjąć do umowy?
9. Brak w przedmiarach robót w elemencie 12 drugiej warstwy filii izolacyjnej oraz gładzi cementowej gr. 5cm. Czy należy doliczyć do wyceny?
10. Poz 164 przedmiaru robót przewiduje dostawę i montaż 1 sztuki piłko chwytu o wym. 12,5 x 8,0 m. Wg projektu należy zastosować dwie sztuki. Ile należy przyjąć do wyceny?
11. Poz 168 przedmiaru robót mówi o wieszakach i ławkach w ilości 4 kpl. Prosimy o podanie dokładniejszych parametrów tychże wieszaków i ławek, ponieważ nie widnieja one w projekcie. Projekt jednakże przewiduje szafki w przebieralniach w ilości 66 szt. Czy należy je również przyjąć do wyceny?
12. Brak w przedmiarze robót wycieraczki gumowej systemowej o wym. 100 x 190cm. W wejściu głównym. Czy należy przyjąć do wyceny?
13. Wg przedmiaru robót do wyceny należy przyjąć tynki zewnętrzne mineralne z gotowej suchej mieszanki, jednak cokół z tynku żwirowego. Projekt przewiduje jednakże wykonanie wszystkich tynków zewnętrznych z wypraw tynkarskich jednowarstwowych silikonowych barwionych w masie. Jakie tynki należy przyjąć do wyceny?
14. Poz 178 przedmiaru robót została wyzerowana. Czy znaczy to że nie należy jej uwzględniać w wycenie?
15. Przedmiar robót nie przewiduje wykonania gzymsu ze styropianu pod okapem. Czy należy doliczyć do wyceny?
16. Brak w przedmiarze robót balustrad schodów wewnętrznych z poręczą drewnianą, o cym jest mowa w projekcie. Czy, a jeśli tak to ile należy przyjęć do wyceny?
17. Przedmiar robót nie przewiduje montażu barierki ochronnej wys. 1,10 m ze stali kwasoodpornej na poddaszu w pomieszczeniu świetlicy, o czym jest mowa w projekcie. Czy, a jeśli tak to ile należy przyjąć do wyceny?
● odpowiedź:
Pytanie 1 – 5, 7 – 17
• odpowiedź
Przypominamy , że zgodnie z Rozdziałem IV p. II SIWZ
załączone przedmiary robót mają jedynie charakter informacyjny, nie są obligatoryjne dla Wykonawcy (w zakresie ilości robót i podstaw wyceny) i mogą być traktowane tylko jako pomocnicze.
Winny być sprawdzone i ewentualnie skorygowane na podstawie analizy dokumentacji projektowej i dokonanej wizji lokalnej obiektu.
Pytanie 6
W poz. 120 i 121 przyjęto warstwy wyrównawcze pod posadzki z zaprawy cementowej ogółem gr. 30 mm. Wg projektu należy przyjąć wykonanie płyty betonowej z betonu B-20 gr. 10 cm. Jakiej grubości podkład należy przyjąć do wyceny i z czego?
• odpowiedź
Należy wykonać z projektem budowlano-wykonawczym tj. płytę betonową z B-20 gr. 10.
Informacje o dokumencie:
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Marek Chyliński
- Data udostępnienia w BIP: 2010-12-29
- Informacja zaktualizowana przez: Marek Chyliński
- Data ostatniej aktualizacji: 2010-12-29 14:52:54
- Liczba odsłon: 642
- wróć do wersji akturalnej
- Historia dokumentu: