Wersja archiwalna 2020-06-23 12:13:02
Rościszewo, dnia 10.01.2013 r.
RRGKB.271.8.2012
dot: postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego p.n.: „Budowa Gminnego Domu Kultury z niezbędną infrastrukturą w miejscowości Rościszewo”.
Stosownie do art. 38 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2010r. Nr 113 poz. 759) Zamawiający udziela odpowiedzi na zgłoszone zapytania:
1. Poz. 86 przedmiaru robót Gminny Dom Kultury – przyjęto zbyt małą ilość. Prosimy o poprawienie ilości.
Odpowiedź:
Przypominamy , że zgodnie z Rozdziałem IV p. II SIWZ załączone przedmiary robót mają jedynie charakter informacyjny, nie są obligatoryjne dla Wykonawcy (w zakresie ilości robót i podstaw wyceny) i mogą być traktowane tylko jako pomocnicze. Winny być sprawdzone i ewentualnie skorygowane na podstawie analizy dokumentacji projektowej i dokonanej wizji lokalnej obiektu.
2. Poz. 103 i 105 przedmiaru robót Remiza strażacka -przyjęto podwójnie te same drzwi. Dodatkowo prosimy o wyjaśnienie, czy drzwi te mają być z profili aluminiowych, czy PCV.
Odpowiedź:
Należy przyjąć tylko pozycję 103. Pozycję PCV należy pominąć. Do wyceny stolarki we wszystkich częściach budynku należy przyjąć ilości i wytyczne zawarte w rysunku wykazu Stolarki A-16R1
3. W przedmiarach robót nie uwzględniono okienka podawczego, znajdującego się na zapleczu kuchennym. Prosimy o uzupełnienie przedmiarów.
Odpowiedź:
Należy przyjąć do wyceny okienko podawcze.
4. Prosimy o wyjaśnienie, jakie żaluzje należy przyjąć w poz. 124 przedmiaru robot Gminny Dom Kultury?
Odpowiedź:
Przy wykonaniu żaluzji należy wykorzystać istniejące , gotowe rozwiązania systemowe. Takim przykładowym rozwiązaniem są np. żaluzje firmy Renson, Typ Sunclips Evo 176. Dopuszcza się jednak również inne rozwiązania systemowe dostępne na rynku. Przed wyborem należy je jednak skonsultować z autorem projektu.
Kolor żaluzji – naturalne aluminium
W załączeniu przykładowe rozwiązanie
5. Brak w przedmiarach robót uchwytów dla niepełnosprawnych w łazienkach. Ile i jakie należy przyjąć do wyceny?
Odpowiedź:
Należy przyjąć ilości niezbędne do wyposażenia dwóch łazienek dla niepełnosprawnych.
6. Brak w przedmiarach robót rozbiórkowych budynku WC publicznego oraz budynku remizy strażackiej. Czy należy przyjąć do wyceny, a jeśli tak to w jakich ilościach?
Odpowiedź:
Wyceny prac związanych z rozbiórką należy dokonać na podstawie wizji lokalnej w terenie i analizy własnej kosztów.
7. W opisie technicznym do projektu mowa jest o przeniesieniu kapliczki a także przesunięciu miejsc parkingowych na drodze wojewódzkiej. Czy należy przyjąć do wyceny, a jeśli tak to jakie roboty i w jakich ilościach?
Odpowiedź:
W projekcie Zamiennym Zagospodarowania terenu jak i pierwotnym, nie ma mowy o przeniesieniu miejsc parkingowych. Na rysunku planu zagospodarowania pokazana jest natomiast proponowana lokalizacja przeniesienia kapliczki, kolidującej z planowaną przebudową drogi wojewódzkiej. Przeniesienie to nie jest powiązane przedmiotową inwestycją i nie należy go ujmować w wycenie
8. Brak w przedmiarach robót układania wykładzin na posadzkach. Czy należy przyjąć do wyceny, a jeśli tak to jakie roboty i w jakich ilościach? W przedmiarach przyjęto jedynie cokoliki wywinięte na ściany.
Odpowiedź:
Należy uwzględnić w przedmiarach układanie wykładziny dywanowej.
9. Brak w przedmiarach robót izolacji z płynnej foli uszczelniającej np. Superflex 1 w. pom. mokrych, o czym jest mowa w projekcie technicznym. Czy należy przyjąć do wyceny, a jeśli tak to w jakich ilościach?
Odpowiedź:
Tak należy przyjąć. Ilości przyjąć na podstawie rysunków dokumentacji projektowej.
10. Wg opisu do projektu do izolacji ścian fundamentowych należy przyjąć styrodur gr. 8 cm, a w przedmiarach robót przyjęto styrodur gr. 10 cm. Jakiej grubości styrodur należy przyjąć do wyceny?
Odpowiedź:
Należy przyjąć styrodur gr. 8cm
11. Brak w przedmiarach robót nasad kominowych hybrydowych obrotowych TURBOWENT HYBRYDOWY oraz systemu zwięczeń nasadą wentylacyjną Zefir 150. Czy należy przyjąć do wyceny, a jeśli tak to jakich ilościach?
Odpowiedź:
Tak należy przyjąć do wyceny.
12. W projekcie mowa jest o montażu w sanitariatach wentylatorów na kratkach wentylacyjnych. Czy należy doliczyć a jeżeli tak to ile i jakiej mocy?
Odpowiedź:
Tak należy przyjąć do wyceny po jednym wentylatorze na każdą otwartą kratkę wentylacyjną. Moc wentylatorów 50W.
13. Prosimy o wyjaśnienie, czy do wyceny należy doliczyć budowę śmietnika, o czym jest mowa projekcie? Jeś1i tak. prosimy o podanie większej ilości informacji na temat wiaty , oraz ilości robót jakie należy do jej wykonania?
Odpowiedź:
Zakłada się zastosowanie kontenera na odpadki. Nie należy ujmować budowy śmietnika.
14. W projekcie jest mowa o dostawie schodołazu. Czy należy go doliczyć do wyceny? Jeśli tak to jakie parametry powinien spełniać?
Odpowiedź:
Tak należy przyjąć do wyceny, gdyż jest to element stałego wyposażenia budynku, niezbędny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Proponujemy schodołaz typu gąsienicowego
15. Brak w przedmiarach robót osłon na grzejniki, o których jest mowa w projekcie. Czy należy doliczyć do wyceny, a jeśli tak to z jakiego materiału mają być, oraz w jakiej ilości (czy na wszystkie grzejnikach)?
Odpowiedź:
Należy przyjąć ( zgodnie z zapisami opisu technicznego) obudowy grzejników tylko w części Przedszkolnej, w pomieszczeniach do których maja dostęp dzieci. Dostępnych jest wiele systemowych rozwiązań. Proponujemy obudowę z płyt MDF.
PRZYKŁAD:
16. W poz. 74 przedmiaru robót Budynku przedszkola przyjęto błędnie pogrubienie posadzki (przyjęto pogrubienie posadzki dla garażu???) Czy należy usunąć tę pozycję?
Odpowiedź:
Pogrubienie posadzki dotyczy pomieszczenia garażu.
17. Czy do wyceny należy doliczyć wyposażenie technologii kuchni , o którym jest mowa w projekcie?
Odpowiedź:
W zakresie wykonawcy nie ma dostawy i montażu wyposażenia zaplecza zespołu żywienia którego elementy przedstawia rys A-18 „Zespół żywieniowy przedszkola, technologia”.
18. Na rzucie parteru w pom. szatni (Przedszkole) wrysowano szafki. Czy należy je przyjąć do wyceny, a jeśli tak to jakie parametry powinny spełniać?
Odpowiedź:
Tak należy przyjąć szafki dla dwóch oddziałów przedszkolnych liczących 2x20 dzieci. Do wyceny należy przyjąć szafki systemowe z siedziskiem, posiadające odpowiednie atesty i aprobaty
19. W SIWZ oraz we wzorze umowy mowa jest o „niezbędnym wyposażeniu części Gminnego Domu Kultury(sala widowiskowo konferencyjna)”. Co przez to stwierdzenie należy rozumieć? Co należy przyjąć do wyceny?
Odpowiedź:
W SIWZ oraz we wzorze umowy nie ma mowy o „niezbędnym wyposażeniu części Gminnego Domu Kultury (sala widowiskowo- konferencyjna)”. Ponadto zamawiający nie przewiduje żadnego dodatkowego wyposażenia poza niezbędnym do odbioru budynku.
20. Prosimy o podanie koloru stolarki zewnętrznej i wewnętrznej? Według projektu stolarkę zewnętrzną należy przyjąć w kolorze RAL 7011(szary) ale czy obustronnie, czy tylko od strony zewnętrznej, a od wewnętrznej kolorze białym? A co ze stolarką wewnętrzną? W jakim kolorze należy przyjąć do wyceny?
Odpowiedź:
Należy przyjąć kolor RAL 7011 ( szary) obustronnie dla stolarki zewnętrznej i wewnętrznej
21. Na rysunku elewacji południowej widoczne są obudowy 2 słupów w części Gminnego Domu Kultury. Jakim materiałem należy obudować te słupy i w jakiej ilości przyjąć do wyceny?
Odpowiedź:
Słupy należy obudować cegłą układaną w sposób pozwalający na wytworzenie skosów pokazanych w elewacji.
22. Prosimy o wyjaśnienie czy inwestor uzyskał pozwolenie konserwatorskie na wykonanie prac? Z dokumentów załączonych do przetargu wynika, że potrzebna jest taka zgoda.
Odpowiedź:
Informujemy, iż inwestor uzyskał pozwolenie konserwatorskie na prowadzenie prac. Pozwolenie zamieszczono na stronie www.rosciszewo.bip.org.pl oraz załączono do niniejszego wyjaśnienia.
23. Prosimy o udostępnienie warunków Przyłączenia do sieci energetycznej uwzględniających zwiększenie mocy – w projektach brak.
Odpowiedź:
Sprawa wielkości mocy oraz warunków przyłączeniowych nie dotyczy Oferenta. Istniejący budynek Straży Pożarnej posiada moc przyłączeniową 40 KW. W dokumentacji ujęto, że w istniejącym budynku zamontowany jest trójfazowy układ pomiarowy. Układ ten zostanie przeniesiony do nowej skrzynki pomiarowej. Jeśli docelowo zajdzie konieczność zwiększenia mocy to inwestor wystąpi we własnym zakresie do Przedsiębiorcy Enetgetycznego o zwiększenie mocy.
24. W projekcie brak jest schematu sieci strukturalnej logicznej – prosimy o uzupełnienie
Odpowiedź:
Na planie instalacji elektrycznej ujęto lokalizację gniazd telefonicznych i sieci logicznej. W Legędzin opisano gniazdo RJ 11 + RJ 45 pt. Schemat ideowy okablowania strukturalnego zamieszczono na stronie www.rosciszewo.bip.org.pl oraz załączono do niniejszego pisma.
25. W projekcie brak jest schematu i widoku szafy dystrybucyjnej do sieci logicznej – prosimy o uzupełnienie.
Odpowiedź:
Widok szafy dystrybucyjnej zamieszczono na stronie www.rosciszewo.bip.org.pl oraz załączono do niniejszego wyjaśnienia.
26. W projekcie nie podano parametrów centrali telefonicznej - prosimy o podanie ilości linii zewnętrznych i wewnętrznych.
Odpowiedź:
Typ centrali telefonicznej podano w przedmiarach robót. Może być PBX Slican IPL-256 (wersja do montażu RACK) lub inna o podobnych parametrach (przyjąć 10 linii zewnętrznych i 20 wewnętrznych).
27. W projekcie brak zasilania UPS dla sieci strukturalnej logicznej, czy nie będzie?
Odpowiedź:
Ustalono iż z uwagi na dużą pewność zasilania oraz ze względów na wykorzystanie sieci głównie do celów szkoleniowych, zrezygnowano z zasilacz UPS.
28. W projekcie brak wydzielonych gniazd wtyczkowych 230 V dla zasilania komputerów, gniazda te są przyłączone do sieci ogólnej co jest błędnym rozwiązaniem?
Odpowiedź:
O charakterze sieci zasilającej decyduje Inwestor i Projektant. Wydzielone obwody stosuje się w dużych obiektach, nasyconych dużą ilością komputerów. W sytuacji, gdy lokalizacja jednostkowych stanowisk komputerowych jest rozproszona oraz przy małej liczbie komputerów rozbudowywanie sieci zasilającej jest zbędne.
29. W przedmiarach brak schodołazu, prosimy o informację czy jest w zakresie wyceny, jeśli tak jaki rodzaj, typ
Odpowiedź:
Tak należy przyjąć do wyceny, gdyż jest to element stałego wyposażenia budynku, niezbędny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Proponujemy schodołaz typu gąsienicowego
30. W przedmiarach brak wykładzin dywanowych, prosimy o określenie czy są w zakresie zadania, jeśli tak to prosimy o podanie wytycznych jakie wymiary, rodzaj, typ.
Odpowiedź:
Tak są w zakresie. Należy przyjąć wykładzinę jednokolorową , klasy minimum 33. Kolor do uzgodnienia z Inwestorem
31. W projekcie brak informacji o rodzaju (producent, typ) dachówki ceramicznej.
Odpowiedź:
Należy przyjąć dachówkę nawiązującą kolorem do koloru dachówki na istniejącym w bezpośrednim sąsiedztwie dachu budynku Urzędu Gminy ( naturalna czerwień ceramiki)
Kształt dachówki – podwójna karpiówka.
Uwaga! -Taką informację należy podać producentowi systemowych dźwigarów kratowych zastosowanych w projekcie, z uwagi na fakt, że jest to najcięższy typ dachówki.
32. W nawiązaniu do ww. przetargu proszę o określenie materiału oraz parametrów dotyczących stolarki okiennej i drzwiowej. Przedmiar nie jest spójny z zestawieniem stolarki w projekcie budowlanym. Stolarka drzwiowa rysowana jest jak w systemie drzwi aluminiowych, a oznaczenia w zestawieniu jak PCV.
Odpowiedź:
W projekcie budowlanym zastosowano dwa typy stolarki – PCV oraz aluminium. Do wyceny należy przyjąć informacje zawarte w rysunkach dotyczących stolarki, a zwłaszcza rys nr A-15, A-16R1, A-17R1.
33. Prosimy o sprecyzowanie jakimi szybami należy szklić drzwi. Określenie że szyba ma być „zespolona atestowana” jest określeniem nieprecyzyjnym. Proszę podać klasę szklenia np. P2, P4, P6.
Odpowiedź: 33
Wszystkie szyby w drzwiach zewnętrznych parteru, naświetlach zewnętrznych parteru, oraz witrynach i oknach parteru należy wykonać jako P4. Pozostałe szklenia zewnętrzne jak i wewnętrzne należy wykonać jako P1, a więc chroniące przed zranieniem przy rozbiciu szybu.
Gmina Rościszewo w
związku z powyższymi wyjaśnieniami nie przewiduje zmiany terminu składania
ofert.
Do pobrania:
Informacje o dokumencie:
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Marek Chyliński
- Data udostępnienia w BIP: 2020-06-23
- Informacja zaktualizowana przez: Marek Chyliński
- Data ostatniej aktualizacji: 2020-06-23 12:13:02
- Liczba odsłon: 426
- wróć do wersji akturalnej
- Historia dokumentu: